سیستم های جوش احتراقی در ارتینگ PetWeld

 آشنایی با - قالب ها  - کارتریج - لوازم جانبی - کلمپها  - انواع اتصالات به شما کمک می کند تا با روش جوش احتراقی که در اجرای سیستم های ارتینگ جهت افزایش اثر بخشی سیستم زمین از آن استفاده می شود آشنا شوید:
قالب ها
petunia invisible protection
اصطلاحات مربوط به جوشکاری احتراقی
 • کاور قالب
 • پودر اولیه
 • فنجان قالب
 • پودر فلز جوش
 • فولاد حاوی دیسک (نقش مهمی ایفا می‌کند)
 • شیار
 • محفظه جوش
 • محل قرارگیری پین
 • کابل (هادی)
 • محوطه هادی
 • میله ارت
petunia invisible protection
قالب‌های فوق از گرافیت ضد حرارت بسیار بادوام ساخته می‌شوند و از آن‌ها برای تولید اتصالات pETwELD استفاده می‌شود. آن‌ها شامل یک بوته، شیار و یک حفره جوش می‌باشند.

واکنش احتراقی پر حرارت در بوته قالب‌ها صورت می‌گیرد و به این ترتیب اجازه می‌دهد که مس مذاب از طریق شیار به درون حفره جوش جاری شود و یک اتصال محکم را تولید نماید.
 

قالب‌های بدون دود قالب‌های PetWeld بدون دود متعددی  برای مصارف داخلی و فضاهای سربسته ارائه شده است. در این پروسه از یک سیستم فیلتر یکپارچه بر روی قالب و اشتعال فتیله جوش برای تولید یک اتصال با حداکثر انتشار دود استفاده می‌شود.
 • فتیله‌ها یک‌بار مصرف می‌باشند و فیلتر باید هر 4 تا 6 مرتبه یک‌بار تعویض شود تا بهترین عملکرد تضمین شود.
 • در هر قالب 15 فیلتر وجود دارد. کیفیت فتیله‌ها به کیفیت پودر بستگی دارد.
قالب‌های یک‌بار مصرف  این محصولات برای انجام تنها یک جوش احتراقی طراحی شده‌اند. این روش، راه حل به صرفه‌ای برای شرایطی است که تنها به تعداد اندکی اتصالات نیاز است. قالب‌های یک‌بار مصرف همراه با پودر و دیسک نگهدارنده هستند.
 
 
پودر PET WELD - مخلوطی از اکسید مس و آلومینیوم - در قالب تیوبهای پلاستیکی تولید می شود. هر تیوب حاوی مقدار مشخصی از پودر فلز جوش می باشد. این پودر برای ایجاد اتصال مناسب، کافی است. پودرها در دو نوع مصارف عمومی و کاتدیک موجود می باشند.

ماده جوش حفاظت کاتدیک

سری SC پودر جوش در تیوبهای زرد رنگ توزیع می شود و از آن در اتصالات حفاظت کاتدیک استفاده می شود.

petunia invisible protection

 


سری C پودر جوش در تیوبهای آبی رنگ توزیع می شود و از آن تقریباً برای اتصالات ارتینگ استفاده می شود.

 

لوازم جانبی

یک ست کامل از وسایل تمییز کننده، به یک فندک تفنگی و یک شعله آتش برای تمییز کردن هادی‌ها و قالب‌ها برای شروع واکنش و گرم نمودن قالب احتیاج است.

آسترها

وقتی‌که منفذ کابل در قالب بزرگ‌تر از خود کابل می‌باشد، آسترهای مسی روی کابل قرار داده می‌شوند تا منفذ کوچک کابل را برای ورودی بزرگ‌تر قالب برای کابل متناسب کنند.

دیسک‌های فلزی

دیسک‌ها روی کف بوته قرار می‌گیرند و باعث می‌شوند که پودر جوش در محل باقی بماند تا اینکه واکنش رخ دهد. برای هر جوش جدید، به یک دیسک تازه نیاز است. دیسک‌ها همراه با مواد جوش وجود دارند.

 

استارتر سریع

یک روش برای راه اندازی فلز جوش، استفاده از فتیله می‌باشد. همچنین از آن برای مشتعل کردن پودر جوش احتراقی در قالب‌های بدون دود نیز استفاده می‌شود.

 

فندک

از فندک‌ها برای روشن کردن استارتر سریع استفاده می‌شود.

کلمپها و دستگیره ها

دسته های گیره برای کار با قالبها طراحی شده اند که امکان باز و بسته کردن ایمن آنها را فراهم می کنند. برخی دسته ها و نگهدارنده در جدول زیر نمایش داده شده اند:

دسته گیره قالب نوع NHC

از دسته گیره قالب نوع NHC برای بیشتر قالبها استفاده می شود. آنها در سه نوع تولید می شوند که به سایز قالب بستگی دارند.

 
 
 
 
 
 
 

سایز قالب PHC

دسته گیره نوع PHC برای تنظیم قالبهای ساخته شده از گرافیت سخت به ویژه آنهاییکه در کابلهای جوش در لوله ها/سطوح فولادی بکار می روند، طراحی شده اند.

 
 
اتصالات کابل به کابل انواع متعددی از اتصالات کابل به کابل وجود دارند. در ادامه پنج مورد از پر مصرف ‌ترین اتصالات جوش Pet Weld معرفی می‌شوند:
اتصالات کابل- میله اتصالات کابل به میله برای متصل نمودن کابل به میله ارت و میله به اتصالات میله‌ای استفاده می‌شود. هفت اتصال آخر توصیه می‌شوند اگر چهار امکان استفاده از چهار مورد نخست وجود نداشته باشد.
اتصالات کابل- آرماتور اتصالات کابل به آرمیچر در اینجا همراه با جزئیات بیشتر برای هر کدام نمایش داده شده‌اند:
    اتصالات باس بار اتصالات باس بار به باس بار به صورت ذیل معرفی می‌شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پر مصرف‌ترین اتصالات به صفحات بعد از تصاویر مراجعه کنید.
اتصالات کابل به باس بار اتصالات کابل به باس بار/سطح زیادی وجود دارند که چند مورد از آن‌ها به شرح زیر می‌باشند:
اتصالات باس بار به کابل سطح در اینجا اتصالات باس بار یا کابل به سطح دیده می‌شوند:
 
سایر اتصالات اتصالات دیگری نیز وجود دارند که برخی از آن‌ها در اینجا نمایش داده شده‌اند:
/ 0 نظر / 50 بازدید